Dostosuj wydruk

70.lat Biblioteki

70. lecie działalności to wspaniała okazja, aby podziękować Wszystkim osobom i instytucjom, które nas wspierały, i wspierają, Czytelnikom i Użytkownikom, którzy byli i są z nami. Dziękujemy!

Niezmiennie od 70. lat pracujemy z pasją, stale się rozwijamy, uczymy, zmieniamy. Od kilku lat jesteśmy on-line, dla użytkowników, którzy wolą inaczej pozostaliśmy tradycyjni. Na bieżąco o nas na naszej stronie WWW i Facebooku. 

Trochę ciekawostek z  70. lat działalności:

Zapraszamy do Biblioteki, na spotkania, wystawy i pozdrawiamy w obecnym składzie:
Agnieszka  Anida  Basia  Irena  Marysia  Ula
-  zespół pracowników Biblioteki Miejskiej w Mrągowie.

Ps.
Nie zorganizowaliśmy uroczystych obchodów 70.lecia. Pieniądze przeznaczyliśmy na książki.

 

Odrobina historii:
Na mocy Dekretu o Bibliotekach z 17.04.1946 roku, 18 października powołano Powiatową Bibliotekę Publiczną w Mrągowie. Uroczyste otwarcie odbyło się 20 października. Księgozbiór liczył w chwili otwarcia 65 książek zebranych wśród mieszkańców miasta w odpowiedzi na apel władz oświatowych. Biblioteka mieściła się w jednym lokalu, w budynku Starostwa Powiatowego przy ul. Armii Czerwonej. Pierwszym kierownikiem biblioteki została Wanda Ambrożewicz – nauczycielka i dyrektorka szkoły podstawowej Nr 1, oddelegowana na to stanowisko przez ówczesny Inspektorat Oświaty na ½ etatu. Kierowała biblioteką przez dwa lata. W roku 1955 połączo biblioteki, Powiatową i Miejską w jedną placówkę zwaną Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna i przeniesiono do budynku przy ul. Roosevelta 17.

1975 r. powrócono do nazwy Miejska Biblioteka Publiczna w wyniku podziału administracyjnego kraju. Od 1984 r. biblioteka nosi  imię długoletniego  dyrektora Wacława GOŁOWICZA.  W 1998 r. Biblioteka została włączona w strukturę domu kultury  więcej >

autor:

Źródło:

Dodano: 2016.10.18

biblioteka.mragowo.pl