Dostosuj wydruk

Spotkania autorskie on-line z Marcinem Szczygielskim

Dwa spotkania autorskie on-line z Marcinem Szczygielskim : dla dzieci i młodzieży, drugie dla  dorosłych można obejrzeć na stronie www.biblioteka.mragowo.pl i Facebooku biblioteki od 7 grudnia (poniedziałek) godz. 10.00 Serdecznie zapraszamy smiley

Marcin Szczygielski - polski pisarz, dziennikarz i grafik.
Dyrektor artystyczny polskiej edycji miesięcznika „Playboy” (1998–2000), dyrektor kreatywny portalu Ahoj.pl (2000–2002) oraz wydawnictwa Gruner+Jahr Polska (projektował m.in. makietę graficzną „Gali”) oraz Instytutu Wydawniczego Latarnik. Jego prace publikowało wiele pism, m.in. „Playboy”, „Newsweek” oraz „Nowa Fantastyka”.
Jako dziennikarz publikował we „Wprost” (rubryka Top TV) oraz „Playboyu” (teksty o architekturze wnętrz i wzornictwie). W latach 2007–2008 pełnił funkcję redaktora naczelnego miesięcznika „Moje Mieszkanie”. Współprowadził program Pokojowe rewolucje w telewizji TVN.
Od 2012 jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

Jego debiut literacki przypada na rok 2003, w którym to wydał książkę pt. "PL-BOY. Dziewięć i pół tygodnia z życia pewnej redakcji". Kontynuacją fabularną jest kolejny utwór pt. "Wiosna PL-BOYA. Życie seksualne oswojonych". Tematyka mediów pojawia się również w powieści "Nasturcje i ćwoki", której kontynuacją są "Farfocle namiętności". Tym razem na tapetę została wzięta redakcja miesięcznika dla kobiet.
W 2007 roku ukazała się powieść gejowska "Berek". Utwór doczekał się inscenizacji. Na deskach teatru grano w 2009 roku sztukę "Berek, czyli upiór w moherze", gdzie główne role zagrali Ewa Kasprzyk i Paweł Małaszyński.

Marcin Szczygielski jest także poczytnym pisarzem dla dzieci. W tej sferze zadebiutował w 2009 roku powieścią fantastyczną "Omega".

 

Spotkania autorskie w ramach programu "Ania z Zielonego Wzgórza przyjeżdża na Mazury" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. 

 

 

autor:

Źródło:

Dodano: 2020.12.07

biblioteka.mragowo.pl