Lista Aktualności

pokaż z kategorii

116. DKK dla Dorosłych

ponad rok temu   09.05.2018   › Wypożyczalnia 

Powieść "Gniazdo" Cynthii D'Aprix Sweeney będzie tematem majowego spotkania DKK dla Dorosłych. Zapraszamy w poniedziałek 14 maja na godz. 17.00 w Czytelni dla Dorosłych.  

"W zamkowej komnacie" wystawa

ponad rok temu   12.04.2018   › Wypożyczalnia 

Wystawa zdjęć kętrzyńskich fotografów, członków Kętrzyńskiego Stowarzyszenia Fotograficzno- Filmowego Foto-Mix. Zdjęcia powstały w murach kętrzyńskiego zamku i przedstawiają modelki w strojach z różnych epok. Wystawę można oglądać na parterze Biblioteki Miejskiej do końca kwietnia 2018 r.  

115. DKK dla Dorosłych

ponad rok temu   11.04.2018   › Wypożyczalnia 

Na kwietniowym spotkaniu mrągowskiego Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych będziemy rozmawiać o swoich ulubionych lekturach, które można polecić innych czytelnikom. Czwartek 12 kwietnia godz. 17.00 Czytelnia dla Dorosłych.  

"Przyłapani na czytaniu"- wystawa fotografii

ponad rok temu   24.03.2018   › Wypożyczalnia 

Aleksandra Kruszewska - autorka zdjęć pochodzi z Mrągowa, obecnie uczy się w Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Olsztynie. Fotografuje od dawna, ale nie ciągle. Raczej co jakiś czas, kiedy przyjdzie pomysł, inspiracja lub ochota na podglądanie świata. Najchętniej zbliżenia, miejsca nieoczywiste, uchwycone w nietypowej... 

Warsztaty ręcznego tworzenia ozdób wielkanocnych

ponad rok temu   05.03.2018   › Wypożyczalnia 

Zapraszamy na warsztaty ręcznego tworzenia ozdób i kart świątecznych w technice qiuling, które poprowadzi Pani Urszula Pachwicewicz. Będzie można nauczyć się jak pięknie przyozdobić jajko wielkanocne czy stworzyć niepowtarzalną kartę świąteczną. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt osobisty w Wypożyczalni dla Dorosłych, telefonicznie pod... 

114. DKK dla Dorosłych

ponad rok temu   28.02.2018   › Wypożyczalnia 

"Towarzyszka Panienka" książka Moniki Jaruzelskiej będzie tematem marcowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych. Zapraszamy w poniedziałek 5 marca na godz. 17.00 do Czytelni dla Dorosłych.  

Literacki stand-up Artura Urbanowicza

ponad rok temu   21.02.2018   › Wypożyczalnia 

Matematyk, informatyk i wykładowca na Uniwersytecie Gdańskim. Wychodzi z założenia, że literatura ma pełnić funkcję przede wszystkim rozrywkową, więc w swoich tekstach stawia na lekkość, bawienie czytelnika, manipulowanie nim i obowiązkowe zaskoczenie na końcu. Zadebiutował na rynku słowiańską powieścią grozy pt. „Gałęziste” z fabułą... 

Warsztaty - Sztuka wystąpień publicznych

ponad rok temu   06.02.2018   › Wypożyczalnia 

Warsztaty dla młodzieży "Sztuka wystąpień publicznych" poprowadzi Katarzyna Enerlich. Uczestnicy dowiedzą się co zrobić aby ich wystąpienie było naprawdę dobre, jak skupić na sobie uwagę widzów i jak ćwiczyć dykcję i przeponę, żeby przemówienie było zrozumiałe.  

Wystawa makrofotografii Waldemara Bzury

ponad rok temu   01.02.2018   › Wypożyczalnia 

Mazurski Park Krajobrazowy wraz z Biblioteką Miejską zapraszają na wystawę makrofotografii Waldemara Bzury, który w Mazurskim Parku Krajobrazowym zajmuje się dokumentacją fotograficzno-przyrodniczą. W. Bzura jest autorem wielu albumów ukazujących skarby przyrody i architektury Mazur. Wystawę prezentujemy w holu Biblioteki (na parterze) do końca... 

113. DKK dla Dorosłych

ponad rok temu   31.01.2018   › Wypożyczalnia 

Na lutowym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych będziemy rozmawiać o powieści "Obfite piersi, pełne biodra" chińskiego noblisty Mo Yan. Zapraszamy w poniedziałek 5 lutego godz. 17.00, Czytelnia dla Dorosłych.