Konkurs plastyczny "Mieszkańcy mojego ogrodu"

data aktualizacji: ponad rok temu 21.03.2023, odsłon: 4824
A A A     PDF

Podziel się linkiem ze znajomym.

Mazurski Park Krajobrazowy serdecznie zaprasza do udziału w konkursie plastycznym, pod nazwą "Mieszkańcy mojego ogrodu". W tym roku tematyka konkursu obejmuje tematykę na zwiększające się zagrożenie bioróżnorodności oraz ma na celu zaangażowanie społeczeństwa w jej zwiększanie. Konkurs ma charakter otwarty, zapraszamy wszystkich miłośników przyrody.

Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy przyrodniczej oraz rozbudzanie ciekawości poznawczej. Tegoroczna edycja konkursu zwraca uwagę na zwiększające się zagrożenie bioróżnorodności biologicznej oraz zachęcenie ludzi do zaangażowania się w zwiększanie bioróżnorodności. Niewiele osób wie, że ich prywatny ogród może mieć pozytywny wpływ na bioróżnorodność biologiczną. Zachęcamy do bardziej uważnego przyjrzenia się waszym ogrodom. Wiosna jest porą kiedy natura budzi się po raz kolejny do życia. Wraz z kwitnieniem pierwszych wiosennych kwiatów pojawiają się pierwsi mieszkańcy ogrodu m.in. owady, w szczególności pszczoły samotnice, pszczoły miodne, biedronki. Zadaniem w konkursie jest przedstawienie w formie plastycznej mieszkańców ogrodu tj. - zwierząt. Aby ich zaobserwować nie trzeba robić dalekich wypraw – wystarczy zajrzeć do ogrodu z kwiatami, sadu.

Konkurs polega na samodzielnym wykonaniu rysunku, obrazka. Praca będzie przedstawiona komisji konkursowej do oceny. Rysunek, obrazek  powinien przedstawiać zwierzęta zamieszkujące ogród. Może to być pejzaż np. z owadami w roli głównej lub scenka z życia jakiegoś gatunku, może być także portret.
Technika wykonania pracy jest dowolna, ale wykluczone są formy przestrzenne, a wielkość pracy musi być zbliżona do formatu A3.

W załączeniu regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy.

Więcej na stronie www.mazurskipark.pl