Lista Aktualności

pokaż z kategorii

Najciekawsza postać bajkowa

miesiąc temu   21.05.2020   › Oddział dla dzieci i młodzieży 

Zachęcamy do udziału w konkursie on-line na "Najciekawszą postać bajkową" organizowanym z okazji Dnia Dziecka i XIV Światowych Dni Bajki przypadających 01 czerwca 2020. Z powodu panującego stanu epidemii konkurs został przeniesiony do Internetu.  

Laureaci konkursu plastycznego

miesiąc temu   15.05.2020   › Oddział dla dzieci i młodzieży 

Prezentujemy prace laureatów konkursu plastycznego pt. "Projekt okładki mojej ulubionej książki" w edytorze grafiki PAINT, których wyłoniliśmy na podstawie Państwa polubień. Wszystkim serdecznie gratulujemy!!! Po odbiór nagród zapraszamy od poniedziałku 18.05.2020 r. w godz. 9.00-17.00 do Oddziału dla Dzieci i Młodzieży :) ... 

Konkurs plastyczny on-line

2 miesiące temu   28.04.2020   › Oddział dla dzieci i młodzieży 

Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym w edytorze graficznym PAINT. Konkurs będzie odbywał się w formie elektonicznej. Informacje o kunkursie zawarte są w regulaminie. Do wygrania atrakcyjne nagrody rzeczowe /zestawy farb, kredek, flamastrów i in./ ufundowane przez Bibliotekę Miejską REGULAMIN KONKURSU z załączniku.  

Warsztaty przyrodnicze

ponad rok temu   15.02.2020   › Oddział dla dzieci i młodzieży 

Choć mamy kalendarzową zimę, ale coraz bliżej nam do wiosny. Wiosenny budzik tematem warsztatów przyrodniczych, które przeprowadzi Cezary Popielarczyk z Mazurskiego Parku Krajobrazowego. Wtorek 18 lutego, godz. 9.30, sala "Orbita".  

Dzień Bezpiecznego Internetu

ponad rok temu   06.02.2020   › Oddział dla dzieci i młodzieży 

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. na całym świecie. Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W tym roku obchodzony jest pod hasłem - Działajmy Razem!  

54. DKK dla Młodzieży

5 miesięcy temu   06.02.2020   › Oddział dla dzieci i młodzieży 

Na drugim w tym roku spotkaniu młodzieży, omawiać będziemy książkę brytyjskiej autorki Fleur Hitchcock pt. "Morderstwo w środku zimy". Poniedziałek 10 luty 2020 r. godz. 17.00 Oddział dla Dzieci i Młodzieży.  

Robot Photon w bibliotece

5 miesięcy temu   14.01.2020   › Oddział dla dzieci i młodzieży 

Warsztaty i szkolenie z robotem Photonem dzięki Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Microsoft Flagship School przeprowadzi Ewelina Sołdan - nauczycielka matematyki i informatyki w 17 LO w Gdyni. Photon to interaktywny robot, który rozwija się razem z dzieckiem, ucząc je programowania. Każdy egzemplarz robota wyposażono w sensory, które... 

53. DKK dla Młodzieży

5 miesięcy temu   13.01.2020   › Oddział dla dzieci i młodzieży 

W środę 15 stycznia odbędzie się pierwsze w Nowym Roku spotkanie młodzieży w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki. Rozmawiać będziemy o książce polskiej autorki Barbary Ciwoniuk pt. "Własny pokój".  

Mała Książka - Wielki Człowiek

6 miesięcy temu   22.12.2019   › Oddział dla dzieci i młodzieży 

Biblioteka Miejska w Mrągowie bierze udział w ogólnopolskiej akcji „MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK” zorganizowanej przez Instytut Książki. Wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze otrzymają trzylatki, które odwiedzą bibliotekę biorącą udział w akcji. Zapraszamy rodziców z dziećmi urodzonymi w 2015 roku do Oddziału dla Dzieci i... 

Warsztaty przyrodnicze

6 miesięcy temu   14.12.2019   › Oddział dla dzieci i młodzieży 

Co robić, żeby ptaszki przetrwały zimę i nie były głodne opowie dzieciom z klasy 1 b ze Szkoły Podstawowej nr 1 Pan Cezary Popielarczyk z Mazurskiego Parku Krajobrazowego.