Program MKiDN "Promocja czytelnictwa"

data aktualizacji: 2 miesiące temu 4.03.2020, odsłon: 277
A A A     PDF

Z przyjemnością informujemy, że nasz wniosek do programu Promocja czytelnictwa Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego  został rozpatrzony pozytywnie. Otrzymaliśmy dofinansowanie w kwocie 12.250 zł na realizację projektu pt. "Ania z Zielonego Wzgórza przyjeżdża na Mazury" i uzyskaliśmy 77 punktów (najwyższa lokata to 90,40 punktów). Projekt będzie realizowany od marca do listopada 2020 r.

Działania przewidziane w ramach projektu:

1. Wykład dla dorosłych na temat literatury współczesnej adresowany do osób dorosłych zainteresowanych lub/ i zawodowo związanych z twórczością literacką: środowisk twórczych na terenie miasta, użytkowników bibliotek, nauczycieli, pedagogów, uczniów szkół średnich.

2. Warsztaty literacko-plastyczne – „Ania z Góry Czterech Wiatrów”, skierowane do dzieci i młodzieży. Na podstawie powieści pt. „Ania z Zielonego Wzgórza” Lucy Maud Montgomery uczestnicy wymyślą historię Ani, która mieszka na Górze Czterech Wiatrów. Ogłoszony zostanie konkurs z nagrodami na najlepszą pracę literacko-plastyczną.

3. Teatr kukiełkowy – z udziałem aktorów, dzieci i młodzieży. Na podstawie pracy laureata konkursu powstanie scenariusz do teatrzyku kukiełkowego – „Ania z Góry Czterech Wiatrów” pod kierunkiem aktora z Teatru „Jar”.

4. Parada postaci bajkowych i konkurs z nagrodami na najciekawszą postać bajkową. 

5. Teatr przy Stoliku w wykonaniu aktorów Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie.

6. Seans filmowy będący ekranizacją literatury dla dzieci i młodzieży.

7. Flash mob literacki – akcja jednoczesnego czytania książek w określonym miejscu w mieście.

9. Minibiblioteki rozstawione w dwóch miejscach w centrum Mrągowa.

9. Spotkanie autorskie z Marcinem Szczygielskim.

10. Teatr uliczny – odbędzie się na promenadzie i molo nad jeziorem Czos.

11. Wystawa prac laureatów konkursu wyeksponowana w holu biblioteki /parter i I piętro/ w budynku Centrum Kultury i Turystyki.