Warmińsko-Mazurska Biblioteka Cyfrowa (WMBC)

data aktualizacji: 5 miesięcy temu 16.01.2019, odsłon: 2744
A A A     PDF

Dołączyliśmy do Warmińsko-Mazurskiej Biblioteki Cyfrowej, która powstała z inicjatywy Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie. WMBC umożliwia dostęp przez Internet do książek, czasopism, fotografii, pocztówek, map, druków ulotnych, publikacji tematycznie związanych z regionem Warmii i Mazur, jak i pozaregionalnych. Kolekcja zdigitalizowanych zbiorów powiększa się również o dokumenty, fotografie związane z Mrągowem i powiatem.

zob.
Warmińsko-Mazurska Biblioteka Cyfrowa

Opis kolekcji: Biblioteka Miejska w Mrągowie


Zwracamy się z prośbą o dostarczanie do Biblioteki Miejskiej przy ul. Warszawskiej 26 (CKiT) zdjęć, na których poza ludźmi widoczne są elementy architektoniczne miasta oraz innych dokumentów związanych z historią miasta, mieszkańców Mrągowa i powiatu.

Wszystkie przekazane zdjęcia i dokumenty po zeskanowaniu będą zwrócone. Zależy nam na stworzeniu galerii zdjęć z naszego regionu, które zamieścimy w formie cyfrowej w WMBC.

Utrwalenie dostępnych powojennych zdjęć miasta pozwoli na odtworzenie naszej historii dlatego zachęcamy mieszkańców do przyłączenia się do utrwalania dziejów naszej „Małej Ojczyzny”.

 

Osoby do kontaktu:
Barbara SZYMAŃSKA:   biblioteka@ckit.mragowo.pl  ;  tel. 89/ 743 34 62
Agnieszka PIĄTKOWSKA: czytelnia@ckit.mragowo.pl ; tel. 89/ 743 34 58

Zdjęcia i dokumenty prosimy dostarczać wraz z pozwoleniem na ich umieszczenie w WMBC, które można pobrać poniżej w załączniku lub otrzymać w bibliotece.

 

2018 rok - wpisanych 565 obiektów /otwarć - 452/