Zapomniani bohaterowie - Tadeusz Młodkowski

data aktualizacji: 6 miesięcy temu 6.07.2022, odsłon: 1177
A A A     PDF

Biuro Programu „Niepodległa” ogłosiło wyniki naboru w ramach rządowego programu dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej” 2022. Wśród dofinansowanych projektów znalazł się projekt opracowany przez Bibliotekę Miejską w Mrągowie pn. „Zapomniani bohaterowie – Tadeusz Młodkowski”.
 
W sumie złożono 332 wnioski o dofinansowanie projektów. Samorządowe instytucje kultury złożyły 216 wniosków, a organizacje pozarządowe 116. Dofinansowanie otrzymało 40 wnioskodawców – 26 samorządowych instytucji kultury i 14 NGO. Łączna kwota dla wszystkich projektów wyniosła 1 milion złotych. Poszczególne projekty mogły starać się o dotację w wysokości od 5 do 30 tysięcy złotych. Dofinansowanie otrzymały wnioski, które otrzymały ocenę końcową na poziomie 80 pkt. i więcej.

Projekt „Zapomniani bohaterowie – Tadeusz Młodkowski” skierowany jest głównie do mrągowskiej młodzieży. Dzięki zastosowaniu aktywnych metod pracy, przybliżona zostanie postać Tadeusza Młodkowskiego, który działał zawodowo i społecznie w Mrągowie po 1945 roku, a wcześniej w okresie walk o odzyskanie niepodległości i w okresie II Rzeczypospolitej, był bardzo aktywnym człowiekiem (legionista, organizator skautingu, kapitan Wojska Polskiego, senator, nauczyciel, organizator szkolnictwa). 
W ramach projektu 12 osób weźmie udział w dwudniowych warsztatach z tworzenia gier miejskich, zbudowany zostanie quest historyczny i w oparciu o niego przeprowadzona gra terenowa w czasie obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Projekt zakłada także organizację wystawy, wydanie katalogu do wystawy i spotkanie tematyczne poświęcone Tadeuszowi Młodkowskiemu. Projekt realizowany będzie we współpracy z Komendą Hufca ZHP w Mrągowie oraz Towarzystwem Miłośników Ziemi Mrągowskiej na terenie Mrągowa i powiatu.

Fot. Wikipedia. Tadeusz Młodkowski w 1935 r.